Uvědomujeme si složitost současné situace, které nepomáhá uzavření veřejných sportovišť. Proto komunikujeme se sportovními svazy a organizacemi, aby nám poskytly metodické příručky a videa k domácímu cvičení. Postupně, jak nám je svazy poskytují, nahráváme videa na náš YouTube kanál, sdílíme je na našich sociálních sítích a dáváme je sem k dispozici. I ve ztížených podmínkách tak můžete pokračovat ve zlepšování fyzičky a zjistíte, že zavřená sportoviště nejsou důvodem k omezení fyzické aktivity.

Český svaz neslyšících sportovců

Aktivní v době uzavření sportovišť zůstávají také neslyšící sportovci, kteří si pro vás v rámci spolupráce s Českým svazem neslyšících sportovců připravili domácí tréninková videa svých členů. Kompletníé sérii videí můžete shlédnout zde.

Český florbal

Docela dobře uzpůsoben k domácímu tréninku je florbal. Jeden z nejoblíbenějších sportů současnosti mezi mládeží má dostatek cvičení, která se dají dělat v omezených podmínkách. Český florbal je pro vás připravil a sesumírované je najdete zde.

Česká atletika

Atletika se trénuje v domácí karanténě velmi obtížně. I tak je ale spousta možností, jak se jako atlet udržet v kondici a právě pro milovníky nejstaršího sportovního odvětví si zástupci České atletiky připravili metodiku pro cvičení v omezených podmínkách v rámci projektu Pohybová gramotnost, kterou si můžete pustit zde.

Czech Dance Organization

Nemůžete doma udržet nohy v klidu a s nedočkavostí vyhlížíte další řadu televizní soutěže StarDance? Právě pro vás si připravila Czech Dance Organization domácí tréninková videa, která si můžete pustit zde

Český basketbal

Patříte mezi vyznavače hry pod bezednými koši? Láká vás oranžový míč a mezi vaše nejoblíbenější sportovce patří LeBron James, Michael Jordan, Jan Veselý nebo Tomáš Satoranský? Česká basketbalová federace pro vás připravila domácí tréninková videa, která si pustíte zde.

Český svaz juda

Na své si v naší sbírce tréninkových videí přijdou i příznivci juda. Navíc si můžete vyzkoušet tréninky přímo na míru od Petra Laciny, kouče české jedničky Lukáše Krpálka a najdete je na tomto odkaze.

Český svaz cyklistiky

Cyklistika je jeden ze sportů, který v omezené míře můžete provozovat i v karanténě, pokud dodržujete nařízení vlády. I přes to si pro vás reprezentanti na horských kolech připravili tréninková videa, která najdete zde.

Pražský tenisový svaz

Tenisté zvyklí trávit každou volnou chvilku na antuce, betonu, trávě či umělém povrchu mají teď na nějakou dobu smůlu. Pražský tenisový svaz si však pro budoucí Federery, Djokoviče, Nadaly a Berdychy připravil domácí tréninková videa. A vyzkoušet si je můžete i vy ostatní na tomto odkazu.

Český svaz plaveckých sportů

Velmi komplikovaná je v současnosti situace pro lidi se zálibou v plavání. Český svaz plaveckých sportů ve spolupráci s elitními tuzemskými plavci si pro vás ale připravil sérii videí, kterými se udržíte v kondici, než se budete moci vrátit do bazénu. Videa najdete na tomto odkazu.

Český svaz veslování

Za časů koronaviru je velmi aktivní i Český svaz veslování. Jeho členové sice nemohou trénovat tak, jak jsou zvyklí, zástupci svazu však pro všechny zájemce vytvořili sérii videí s názvem Zůstaň v kondici, která si můžete pustit na tomto odkazu.

Český svaz Taekwon-Do

Na své si mohou aelspoň částečně přijít i milovnící taekwonda. Zástupci svazu pro ně vytvořili metodické video s plánem rozcvičky před cvičením a určitě ho využijí i ostatní sportovní nadšenci. Kompletní seznam videí najdete na tomto odkazu.

Český svaz MMA

Specializovaný posilovací trénink vytváří v době karantény i Český svaz MMA, s jehož domácími i venkovními videi se dostanete do velmi slušné formy. Všechna videa jsou na tomto odkazu.

Český hokej

Lední hokej je u nás velmi oblíbený sport, doma se však bez ledu jen těžko trénuje. Český hokej pro vás připravil ve spolupráci s bratry Ondřejem a Davidem Kašem metodické materiály na domácí cvičení, které můžete shlédnout zde.

Český svaz orientačních sportů

Vlastní sérii videí s domácím i venkovním cvičením má i Český svaz orientačních sportů. Jejich sbírku naleznete také na našem YouTube kanále pod  tímto odkazem.

Český svaz jachtingu

Jachtaři prožívají v době karantény složité dny, ale i pro ně si český svaz připravil videa s možností domácího tréninku, a pokud máte bazén, můžete si průpravu na jachting vyzkoušet i vy přímo na  tomto odkazu.

Český svaz tělesně postižených sportovců

Speicální cvičení, která si můžete vyzkoušet i vy, si pro vás připravil Český svaz tělesně postižených sportovců. Těšit se můžete například na domácí posilování, trénink hráčů florbalu vozíčkářů a spoustu dalšího přímo na tomto odkazu.

Česká softballová asociace

Softball se hraje doma velmi těžko, ale i v tomto případě se dají části hry simulovat různými domácími cvičeními, které si pro vás připravila Česká softballová asociace pod názvem Clash of skills. Najdete je na kanálech softbalové asociace, ale také na YouTube NSA pod tímto odkazem.

Česká baseballová asociace

Podobně jako softball se baseball doma trénuje komplikovaně, ale Česká baseballová asociace nelenila a vytvořila projekt #HodinuDenne #SafeAtHome, kde publikuje videa pro domácí přípravu různých věkových kategorií. Na videa se můžete podívat na tomto odkazu.

Český volejbalový svaz

Sbírku domácích i venkovních metodických tréniunkových videí si pro vás připravil také Český volejbalový svaz. Trenérsko-metodická komise poslala sérii videí s názvy: Cvičení na doma, Nahrávka a Systematika volejbalu a najdete je na YouTube pod tímto odkazem. 

Česká asociace skateboardingu

Že se se skateboardem dá hrát jen venku? Členové České asociace skateboardingu v čele s Honzou Bašným vás vyvedou z omylu a uvidíte, že se skateboardem se dá i pěkně posilovat. Kompletní sbírku videí najdete na tomto odkaze.

Český horolezecký svaz

Zrovna horolezectví se dá doma nasimulovat velmi komplikovaně, ale stejně jako u každého sportu zde existují metodická domácí cvičení, kterými se můžete zdokonalovat, než se budete moci vrátit do přírody nebo na horolezeckou stěnu. Kompletní sérii videí naleznete na tomto odkazu.