Newsletter Národní sportovní agentury (9. února 2020)

Agentura v posledních dnech poprvé oficiálně představila svou činnost veřejnosti, a to na úvodní tiskové konferenci, která proběhla v úterý 4. února v aule historické budovy Tyršova domu na Malé Straně, tedy v sídle České obce sokolské. 

Za účasti vedení NSA zde byla představena vize financování českého sportu, Roadshow po všech krajích ČR, odhalena byla Národní rada pro sport. Mezi čestnými hosty tiskové konference byl i premiér Andrej Babiš. Jako zástupci Národní rady pro sport, která celkem čítá 27 členů, byli přítomní předseda ČUS Miroslav Jansta, starostka ČOS Hana Moučková a bývalý úspěšný reprezentant v tenise Radek Štěpánek. Z úvodní tiskové konference pak bylo velké množství mediálních výstupů včetně dvou rozhovorů předsedy Milana Hniličky v České televizi. Hnilička byli spolu s Radkem Štěpánkem a děkanem Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně Martinem Zvonařem hosty pořadu Michala Dusíka Téma pro hosty ČT sport, kde se mluvilo o budoucnosti českého sportu. Agenturu a její programy pak Milan Hnilička představil ještě v Interview ČT24 v rozhovoru s Danielem Takáčem.

Ještě před tiskovou konferencí došlo na velmi příjemné setkání se zástupci handicapovaných sportovců. Spolu s premiérem Babišem přijali zástupci Agentury Milan Hnilička a Hana Kolínská na Úřadu vlády účastníky Global Games a Deaflympijských her. 

Jakub Večerka O autorovi